O mnie

Doświadczenie zawodowe

Na drodze do mojego dzisiejszego zawodowego ja odbyłam liczne praktyki i zajrzałam za kulisy kilku redakcji: zaczęłam od stanowiska redaktora internetowego w dziale newsów w T-Online International, przebyłam parę dobrych kilometrów w poszukiwaniu tematów jako redaktor dla heskiej gazety codziennej „Darmstädter Echo“, a potem zmieniłam branżę i poświęciłam się modzie i przemysłowi tekstylnemu. Ponad trzy lata pracowałam jako redaktor naczelna w firmie Orsay (internet, międzynarodowy magazyn dla klientów, czterojęzyczne czasopismo dla pracowników, środki reklamowe, fotografia).
Mam jedenastoletnie doświadczenie jako redaktor internetowy, reporter, copywriter i tłumacz.
Przez dwa lata prowadziłam redakcję internetową ACE Auto Club Europa, drugiego co do wielkości klubu samochodowego w Niemczech. Byłam tam odpowiedzialna za projekty B2B i B2C, aktualizację treści, relaunch i strategiczny rozwój portali, SEO oraz online marketing.
Ostatnio pracowałam w wydawnictwie Haufe-Lexware jako szefowa działu E-Marketing: wraz z moim 5-osobowym zespołem zajmowałam się kampaniami online, koncepcją, produkcją i „szlifowaniem“ stron internetowych, newsletterów, e-mailingów i akcji crossmedialnych.

We wrześniu 2012 przeprowadziłam się Berlina, gdzie pracowałam jako dziennikarka i specjalistka do spraw e-marketingu. W lecie 2019 zostawiłam za sobą miejski zgiełk. Teraz mieszkam i pracuję w wiejskim domku z pięknym ogrodem pod Poczdamem.


Wykształcenie

1993 – 1998 studia germanistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim
1996 – 1998 stypendium na Uniwersytecie w Darmstadt (Niemcy)
1998 – 2000 podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie im. Gutenberga w Mainz/Moguncji (Niemcy)

2010 – 2011 sześciomiesięczny kurs na kierownika projektu (certyfikat Project management / IPMA)

Znajomości komputerowe

MS Office; Adobe Photoshop, Indesign, Acrobat i Dreamweaver; Balsamiq; HTML, Core Media, Typo3, WordPress na platformach: Windows und Mac OS